Přejít k hlavnímu obsahu
O společnosti
O naší společnosti
O naší společnosti

AXIMA Power je výrobní částí společnosti AXIMA. Během let se stala specialistou na elektrotechnické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové trhy v Evropě i ve světe. Již od svého založení se specializuje na výrobu napájecích zdrojů. V současné době se AXIMA Power orientuje na vývoj a výrobu především vysokofrekvenčních nabíječů trakčních baterií.

Vysoká technologická úroveň, efektivita výrobní procesy a rychlost zpracování jsou pro firmu oblasti, kde se neustále zdokonaluje a čerpá ze svých bohatých zkušeností. Sleduje a reaguje na nejnovější trendy a inovace v oboru, které se po sléze promítají do vlastností a parametrů výrobků. Klíčová je sériová výroba nabíjecích přístrojů, nicméně odborný vývojový tým je schopen navrhnout individuální řešení. 

Dlouhodobá partnerství se zákazníky a dodavateli jsou prioritou a vizí do budoucna je tato partnerství dále posilovat a rozvíjet. Výrobky AXIMA používají zákazníci na celém světě v různých odvětvích. Slouží ve výrobních závodech světových průmyslových podniků jako je BMW, AUDI, Hyundai, Airbus. V servisních centrech koncernu Volkswagen, v logistické společnosti Dachser, v logistických centrech sítí supermarketů TESCO a MAKRO nebo v automobilce Škoda Auto.

 

Historie společnosti

2023

Nová výrobní hala

Stavbu jsme zahájili v listopadu 2022, do užívání nám byla předána v srpnu 2023. 

2019

FLEXIS facelift

Modernizace řídicího systému nabíječe FLEXIS, je vybavený jasným barevným displejem a mnoha funkcemi, jednou z nejvýznamnějších je nabíjení lithiových baterií. 

2018

AXINET

Naši vývojáři představili systém AXINET. Je určený pro řízení provozu nabíjecí stanice a zajišťuje rovnoměrnou rotaci baterií ve flotile. 

2017

UL certifikace

Získali jsme UL certifikaci důležitou pro vstup na severoamerický trh.

2015

CONTIS

Rozšíření sortimentu o nabíječe staničních baterií CONTIS.

2013

FORTIS a FORTIS mini

Necelý rok po uvedení řady FLEXIS přichází dvě jednodušší produktové řady, FORTIS s přednastavenými nabíjecími parametry a  FORTIS mini pro nabíjení menších baterií. 

2012

FLEXIS

V tomto roce byla představena třetí generace trakčních nabíječů firmy AXIMA. Prvními produkty této generace byly nabíječe FLEXIS. 

2011

Rekonstrukce výrobní haly

Proběhla modernizace a rekonstrukce výrobní haly a administrativní budovy v Zastávce. Společně s rekonstrukcí byly zavedeny nové technologie do výrobního procesu. 

2006

AXItrac, AXIgo a AXIstand

Po úspěchu prvních nabíječů přichází inovovaná druhá generace programovatelných trakčních nabíječů s názvem AXItrac a AXIstand. Tyto dvě řady doplňuje jednodušší varianta nabíječů, řada AXIgo. 

2003

První vysokofrekvenční nabíječ baterií HFBC

Byla vyvinuta a uvedena na trh první generace vysokofrekvenčních nabíječů HFBC. Tento krok rozhodl o budoucím směřování divize AXIMA Power a zahájení kontinuálního vývoje, vylepšování a inovování nabíječů trakčních baterií. 

2002

Mulitnapěťový spínaný zdroj

Rozšíření produktového portfolia o vicenapěťové spínané zdroje.

2001

Nové sídlo vedení společnosti

Vedení společnosti společně s administrativou a elektrotechnickým velkoobchodem  se přesouvá do stávajících prostor na Vídeňské 204/125. 

2000

Kompaktní spínaný zdroj

Napájecí zdroje řady AXSP3P jsou spínané AC/DC měniče pro montáž na DIN lištu.

1997

Třífázový spínaný zdroj

Další významný vlastní produkt je uveden na trh. 

1995

Vlastní výrobní prostory

V Zastávce u Brna byla dokončena stavba výrobní haly a přilehlé administrativní budovy. 

1993

Zdroj stabilizovaného napětí

Dokončení vývoje a zahájení výroby prvního vlastního zdroje stabilizovaného napětí AXSZ2.

1992

První velký projekt

Návrh řízení tiskařských strojů ADAST Adamov a první dodávka programovatelných automatů.

1991

Založení společnosti AXIMA

22. 5. 1991 založení společnosti AXIMA spol. s r. o.

Solutions
Solutions
Power
Power
Automation
Automation

Tři specializované divize

Společnost AXIMA působí v oblasti elektrotechnického průmyslu. Postupně se etablovali tři samostatné divize. AXIMA Power - výroba nabíječů baterií a napájecích zdrojů. AXIMA Solutions - elektrotechnický velkoobchod s technickým poradenstvím. AXIMA Automation - projekce a zakázková výroba v oblasti průmyslové automatizace a řízení elektromagnetů.